Často kladené otázky ohledně celulitidy

Předpokládám, že celulitida má několik stádií, odkdy je třeba začít s ní bojovat?

Do boje s celulitidou je vhodné preventivně vstoupit ještě před jejím objevením a to dodržováním správné životosprávy, dostatečným příjmem tekutin, racionálním stravováním, dostatkem pohybu, vyvarováním se nadváhy, kouření, hormonální kombinované antikoncepci s estrogeny. Když už se celulitida objeví tak vše předchozí dodržovat a navíc přistoupit ke speciálním masážím.

Mají se nosit punčochy, které jemně masírují?

Doporučujeme  speciální punčocháče, které mají zvláštní strukturu právě v místech výskytu celulitidy, a které při pohybu působí jemným samomasírováním tzv.anticelulitické punčocháče.

Budeme-li pít dostatek vody, zbavíme se celulitidy?

Při odstraňování celulitidy se doporučuje zvýšený přijem tekutin, ale pouhým nadměrným příjmem tekutin se celulitidy nikdy nezbavíte. Nejefektivnější způsob jak se zbavit celulitidy s hodnotitelným výsledkem jsou specielní přístrojové masáže.

Cvičením můžeme předejít celulitidě?

Zcela předejít celulitidě pouhým pohybem nemůžete. I přesto, že celulitidou mohou trpět i profesionální sportovci, cvičení skutečně pomáhá v boji proti celulitidě. Cvičením totiž spalujeme tuk a vytváříme svaly, díky tomu se nekombinuje celulitida s nadváhou a dochází ke vhodné formaci postavy a i pokožka vypadá zdravěji a pevněji.

Správná potrava pomáhá předejít celulitidě?

Samozřejmě, že racionální , správná a vyvážená strava je velice důležitá, ale nemůžeme ji považovat za prevenci nebo lék na celulitidu. Vyvarujte se také různých potravinových suplementů, u kterých prodejci tvrdí, že fungují jako prevence. Neexistuje žádný důkaz, že jsou účinné.

Liposukce odstraní celulitidu?

Liposukce pouze vysaje podkožní tuk. Celulitidu neodstraní proto, že příčinou celulitidy je komprese drobných cévek, které se následně z nedostatku proudění krve mění ve vazivové pruhy a tyto pruhy se následně stahují a vytváří efekt pomerančové kůže.

Masáž jako ošetření celulitidy?

Ruční masáž, která by měla efekt v léčbě celulitidy by byla pro maséra nesmírně náročná jak fyzicky tak technicky a proto tyto specielní léčebné masáže přenecháváme přístojrové technice.

K rozvoji celulitidy přispívají negativně vlivy jako nadbytek estrogenů, hormonální nerovnováha, užívání hormonální antikoncepce nebo substituce s estrogeny.

Rizikovými faktory celulitidy jsou: strava bohatá na nasycené mastné kyseliny, umělá sladidla, barviva, konzervační prostředky v potravě.

Celulitidě neprospívá kouření, nadváha, nedostatečná životospráva, nedostatek pohybu, sexu, tekutin a v neposlední řadě i stres.

Jak předcházet celulitidě?

  • Posilujte krevní oběh pohybem.
  • Pravidelně cvičte, zejména dolní končetiny.Vhodná je například chůze a jízda na kole.
  • Udržujte svou váhu v rozumných mezích. Jezte především zeleninu, ovoce a nízkotučné mléčné výrobky.
  • Pijte dostatek tekutin, ne však černou kávu a destiláty.
  • Nekuřte!
  • Nenoste těsné upnuté oblečení, které zpomaluje krevní a lymfatický oběh.
  • Nestůjte ani neseďte dlouho bez pohybu. Dělejte pravidelné přestávky a nezapomínejte na pár vhodných cviků.
  • Dopřejte si Lipomassage!